אימון אישי

נשים, גברים ומתבגרים שרוצים להיטיב עם עצמם

מה כולל השירות?

מבט על הדרך

מדוע אנשים רוצים אימון אישי ואיך זה שהאימון האישי עובד?

שיטת האימון האישי הולכת ותופסת תאוצה ברחבי העולם משום שכמוה כמנוף להתפתחות אישית ומקצועית. אנשים רוצים קאוצ'ינג כי זה הוא אמצעי אופטימי ומעשי ליצירת עתיד טוב יותר, ולעשיית סדר בחיינו. האימון האישי מאפשר לנו להיות המנהיגים של עצמנו - כדי שנוכל ליהנות מחיים משמעותיים ומספקים יותר.

למי מתאים אימון אישי?

 • האם גם אתם מרגישים לפעמים תקועים / מבולבלים / מאוכזבים / מתוסכלים? אומרים לעצמכם ש – "חייבים לטפל בנושא", ובכל זאת דוחים את ה"נושא" שוב ושוב?
 • האם אתם נמצאים בפרשת דרכים, צריכים לקבל החלטה חשובה, חוששים מפני שינוי או מעבר משמעותי?
 • לא בטוחים מה לעשות עם עצמכם? המתחים והלחצים בחייכם משפיעים על מצב הרוח והתפקוד שלכם?
 • הצורך בשינוי חיובי מלווה אתכם ללא הרף - אך אינכם יודעים איך ואיפה להתחיל?

ובכן, כדאי שתדעו שאתם לא לבד!

כולנו מוצאים לפעמים את עצמנו טרודים בשאלות, מרגישים ספקות לגבי מקומנו בעבודה, במשפחה, במערכות יחסים ובכלל – בחיים. כולנו זקוקים מעת לעת לדחיפה קטנה, למנת עידוד יחד עם מילה טובה, למישהו שיהיה שם כל כולו בשבילנו, יקשיב לנו ויכיר בערך שלנו - ומכאן הכול אפשרי.

תהליך האימון האישי מתאים לכל מי שמתמודד עם שאלות כאלה כי הוא נותן מענה מעשי למצבי חיים שונים בעיתות לחץ, משבר, שינוי או קושי.

דרך האימון זה פשוט קורה. איך?

לכל אחד יש חזון אישי שמאגד בתוכו מכלול של רצונות, משאלות והעדפות שאנחנו שואפים לממש בחיינו האישיים (משפחה, חברים, קהילה), או בחיינו המקצועיים (קריירה, יזמות, השפעה). אנחנו גם מאמצים לעצמנו סולם של ערכים אישיים שמשפיעים על חיינו, על הרגשות, המחשבות והתגובות שלנו באופן מודע ובלתי מודע.

האימון האישי (Coaching) מאתגר את המתאמן ליצור איזון בין הרצוי למצוי, בין החזון והערכים האישיים החשובים לו, לבין המתרחש בחייו בפועל. ההקלה והסיפוק הגדול שחוו מתאמנים רבים שליוויתי, יחד עם שביעות הרצון שביטאו במילות הסיכום, יכולים להמחיש את חשיבות האיזון ותרומתו לרווחה האישית שלנו.

מאידך, פער גדול מדי בין הרצוי למצוי גורם לקונפליקט שמעורר בנו אי שקט, חוסר שביעות רצון, מתח, תסכול ואכזבה.

כמאמנת אישית אני מאפשרת למתאמן לדבר ולהקשיב לעצמו – בנוכחותי. כשאנחנו מדברים בקול רם אנחנו מצליחים לפגוש את עצמנו ולהקשיב לקול הפנימי שלנו. הדיבור בקול רם בנוכחות אדם אחר גורם לנו להיות יותר מחויבים לעצמנו ולהבין שזה הזמן לעשות משהו, לצאת לדרך, לעבור ממילים למעשים.

מה זה אומר?

אני מאמנת אישית במרכז כפר סבא:

לילדים ומתבגרים, הורים, נשים וגברים

שמעוניינים ליצור שינוי חיובי בתחומים הבאים:

 • התפתחות אישית, העצמה ומודעות עצמית.
 • התפתחות ובחירת מסלול לימודים ו/או כיוון מקצועי.
 • ניהול ומימוש עצמי, השגת יעדים ומטרות.
 • התמודדות עם מצבי קושי, לחץ, מעברים ושינויים.
 • שיפור מערכות יחסים ודפוסי תקשורת, יכולת ביטוי והבעה מילולית.
 • התמודדות עם ביקורת, משוב חיצוני, לחץ חברתי וסביבתי.
 • קבלת החלטות והתמודדות עם דילמות ומצבי קונפליקט.
 • חלוקה וניהול זמן, איזון בין לימודים לבין חברים, בילויים ותחביבים, איזון בין קריירה לבין משפחה, ניצול שעות פנאי.
 • יצירת סדר וארגון, עמידה במחויבות, עקביות והתמדה.
 • התמודדות עם קשיי קשב וריכוז (A.D.H.D).
כרמית אלון היא חברה בלשכת המאמנים בישראל
כרמית אלון, מאמנת אישית מוסמכת מטעם מכון אדלר

שאלות ותשובות

סליחה על השאלה, אבל בכל זאת, אני עדיין לא ממש מבין..

מה זה אימון אישי?

אימון אישי או בשמו הלועזי קאוצ'ינג (Coaching) הוא מסע להעצמה אישית, שנועד להניע את המתאמן להיטיב עם עצמו על ידי מתן ביטוי מעשי לכל ההעדפות והכישורים האישיים שלו.

תהליך האימון מזמין אותנו להכיר ולתת ביטוי לרצונות וליכולות שלנו.

הוא מטעין אותנו בכוחות שממריצים אותנו לממש הלכה למעשה את מה שאנחנו באמת רוצים ומבקשים עבור עצמנו.

איך זה נעשה?

בתחילת כל תהליך של אימון אישי אנחנו עושים "מיפוי" של  כישורים, עוצמות, העדפות, ערכים ומשאלות של המתאמן. מנסים לזהות מה הדברים החשובים לו בחייו: מה רצונו, מה ה"חזון" שלו ומי הוא רוצה להיות. לאחר מכן מגבשים איתו תכנית אופרטיבית המתרגמת את ה"חזון הגדול" שלו לשרשרת של פעולות "קטנות". פעולות אלה הן "אבני הדרך" שעשויות לקדם אותו בהדרגה לקראת מימוש רצונו.

בשלב הבא מרחב האימון הופך למעין "מגרש אימונים": המתאמן מתחיל לבצע הלכה למעשה פעולות שאותן הוא בוחר ליישם בטווח הזמן שבין פגישה לפגישה, בעוד שפגישות האימון עצמן מאפשרות לו לעשות "מאזן" - לשתף, להתלבט, להתייעץ, לקבל משוב, להפיק לקחים, וכ"ו.

זה מזכיר לי קצת תכנית באימון גופני, כמו חדר כושר.

הנחת היסוד באימון אישי אכן דומה מאד לזו שבאימון הגופני: בשני התחומים מניחים שעצם התרגול משפר בהדרגה את רמת התפקוד, ומגביר את הסיכוי לצבור הישגים וחוויות הצלחה. השיפור בתפקוד וחוויות ההצלחה מעוררים בנו סיפוק, מקדמים מאד את הדימוי העצמי ואת תחושת המסוגלות שלנו, ולרוב הם גם מדרבנים אותנו להמשיך ולהשקיע.

אז כן: בהחלט יש דמיון בין הנחות היסוד של שני התחומים, אלא שבתהליך אימון אישי מנסים לפתח ולמתוח שרירים רדומים אחרים, כמו ניהול עצמי, התפתחות אישית ומקצועית, מימוש יעדים, קבלת החלטות, התמודדות עם מצבי קושי, לחץ וקונפליקט, הסתגלות לשינויים ומעברים, מערכות יחסים, דפוסי תקשורת, ניהול זמן, ועוד.

אממ - זה נשמע לי אפילו יותר קשה מאימון גופני...

ראשית – הכל יחסי וסובייקטיבי. מה שקשה לי - יכול להיות קטן עליך, ולהיפך.

ושנית, למיטב ידיעתי עדיין לא המציאו גלולת פלא שתאפשר לנו לממש שאיפות בלי להתאמץ, או מבלי להתמודד עם קשיים ומכשולים. קשיים הם חלק בלתי נפרד ממסע החיים, והם מלווים אותנו משחר ילדותינו.

העניין הוא שכאשר היינו ילדים, וניסינו למשל לעמוד, ללכת או לעלות במדרגות בכוחות עצמנו, קבלנו אין ספור מכות, נפלנו שוב ושוב, ולעיתים גם נחבלנו. ובכל זאת, לרובנו הייתה אז נחישות מופלאה לממש את רצוננו. ראינו בזה אתגר התפתחותי ולא "קושי". היה בנו דחף טבעי לקום ולהזדקף בכל פעם מחדש - למרות, ואולי בגלל הקושי והמאמץ שנדרש מאיתנו.

התשוקה והרצון הברור "לכבוש את היעד" ויהי מה, יחד עם האמונה הפשוטה בכוחות שלנו, עודדו את רוחנו ועזרו לנו להתגבר על החשש מפני עוד מכות ונפילות. ידענו למחול לעצמנו על שגיאות, העזנו לקום ולנסות שוב ושוב, ובסופו של דבר גם להביט אל עצמנו בחיוך ניצחון שעה שהצלחנו לעמוד באתגר - ולו לרגע קט.

תהליך האימון האישי נועד להצית בנו מחדש את הדחף הזה, ואת האמונה בכוחות שלנו - מבלי להתעלם מחולשות וקשיים שמזמנים החיים. הוא מאתגר אותנו לגייס את כל הכוחות והמשאבים שיש לנו על מנת לפלס דרך - למרות הקשיים.

אני יכול להבין את הקשר בין הניסיון המקצועי שלך ובין העזרה שאת מציעה לילדים, למחנכים ולהורים.., אבל אני לא כל כך מבין מה הקשר שלך לאימון אישי... -

האם יש בכלל קשר בין אימון לבין חינוך, הורים וילדים?

שאלה טובה שהעסיקה אותי במהלך כל תקופת הלימודים במסלול האימון האישי.

בסופו של דבר אפשר לומר שבעזרת המתאמנים הרבים שליוויתי גברה מאד המודעות שלי למכנה המשותף בין כל התחומים הללו, ולמכנה הזה אני קוראת שוויון אנושי.

סליחה, אבל שוב לא ממש הבנתי,, למה את מתכוונת?

אתה צודק. אני אסביר.

הודות למתאמנים ולמודרכים שליוויתי הבנתי שני דברים מאד משמעותיים:

ראשית, למדתי שכולנו זקוקים לאותה "סביבה מזינה" עם אותם "תנאי גדילה" שמזוהים כל כך עם ה"חינוך המיוחד". למשל, האם הילד ה"רגיל" או אנחנו המבוגרים לא מייחלים לאשראי, לאמון, לקבלה בלא תנאי, לעידוד ולהכרה במאמצים שלנו ממש כמו הילד עם "הצרכים המיוחדים"? האם לא כולנו זקוקים לקשר אישי מיטיב, לאוזן קשבת או ל"מחנה אימונים" בו נוכל ללמוד תוך ניסוי וטעייה על מנת לרכוש מיומנויות והרגלים חדשים? האם לא כולנו מפרקים את המשימות ה"גדולות" שמזמנים לנו החיים לתתי משימות קטנות, שאותן מתחילים לבצע ב"צעדים קטנים" - שלב אחר שלב?

אפשר להמשיך ולמצוא דמיון עצום בין אותו "מרחב מוגן" שלמדנו לספק כדבר מובן מאליו לילדים עם ה"צרכים המיוחדים", לבין הסביבה הנחוצה בעצם לכולנו – ילדים ומבוגרים כאחד. מרתק לגלות שהתנאים הללו הם עקרונות משותפים למגוון תחומים, כמו - אימון אישי, פסיכולוגיה חיובית, הדרכת הורים, ייעוץ חינוכי, טיפול קצר מועד, ועוד.

הדבר השני שהתבהר לי הודות להכשרה באימון אישי הוא שבפועל, כאמא וכמנהלת הגן הטיפולי "תפרתי" ויישמתי "תכנית אימון" להרבה מאד ילדים שליוויתי במהלך השנים, אלא שמעולם לא חשבתי שלעשייה היומיומית הזו קוראים "אימון אישי".

בסופו של דבר גיליתי שישנו קשר הדוק בין אימון לבין הורות וחינוך ילדים, כי בהכרח, כל הורה מאמן את ילדו לפחות עד הגיעו לגיל בגרות, וכל מחנך נדרש לאמן את תלמידיו על מנת שירכשו את הידע והכישורים שבאחריותו. והמאמן האישי? בדומה להורה ולמחנך - גם הוא נדרש לראות תמיד את טובת המתאמן לנגד עיניו.

שתי התובנות הללו שלובות ומשלימות זו את זו, והן עוברות כחוט השני בכל מפגש אנושי שאני מקיימת. הן מבטאות בו זמנית את הייחוד האישי של כל אחד מאיתנו, יחד עם השוויון האנושי שמאחד את כולנו. שתיהן משמשות לי "עוגן" חשוב, והן מעוררות בי השתאות גדולה.

בסיכומו של דבר אני חייבת תודה ענקית לכל ילדה וילד שהמריצו אותי למצוא עבורם "מפתח" שיתאים בדיוק בשבילם. הודות לכל אותם ילדים אני מרגישה שעומד לרשותי סוג של "מפתח רב קווי", שלרוב מסוגל להתאים את עצמו לכל אדם באשר הוא אדם.

ולמי לא מתאים אימון אישי?

במקרים בהם שיפוט המציאות ירוד, במצבים של הפרעות נפשיות, וכאשר ישנו קושי ביכולת העשייה - יש לפנות לגורמים רפואיים המוסמכים לטפל בקשיים אלה. יתרה מכך: במקרים בהם המאמן האישי מגלה סממנים מעין אלה מחובתו לקבל הדרכה (סופרויז'ן) על מנת לסייע למתאמן, ולהפנות אותו לטיפול שהוא זקוק לו. בסופו של דבר גם הפעם, טובת הלקוח תמיד קודמת לטובתו האישית של המטפל.

כמה זמן זה נמשך?

תהליך אימון אישי נמשך בממוצע בין 15 - 12 מפגשים בתדירות של אחת לשבוע, משך כל מפגש - כשעה ורבע.

ישנם מתאמנים שמבקשים להוסיף פגישות - ואפשרות זו נשקלת בהתאם לנסיבות של כל מתאמן, ובהתאם ליכולתו להגדיר מטרה קונקרטית ומעשית להמשך התהליך.

מתאמנים רבים שסיימו את תהליך האימון, מוצאים לנכון לתאם פגישות בתדירות נמוכה על מנת לשמר את התובנות שהפיקו. יש שמכנים זאת "תחנת דלק" ☺

ושאלה אחרונה: איפה וכמה זה עולה?

מפגשי האימון האישי מתקיימים בקליניקה במרכז כפר סבא.

בנוסף, לאחר שלב ההכרות ובירור החזון האישי של המתאמן, ניתן לקיים פגישות אימון באמצעות הטלפון או בזום.

עלות כל מפגש היא 300 ש"ח לשעה.

"מטרת החיים שלנו היא לתת חיים למיטב שבנו" (מריאן וויליאמסון).
המלצות לקוחות על כרמית אלון:
"עברתי את תהליך האימון לפני כשנה. כרמית – אישה מדהימה, מכילה, נותנת הסתכלות רחבה יותר, שהאחרון הוא חלק מאוד חשוב בתהליך. ממליצה מאד לכל מי שמעוניין לעבור תהליך אימון אישי! הכרתי אישה שנותנת מעצמה לאחרים בלא תנאי". (דירוג: 5 מתוך 5).
אילנה
אילנה

יצירת קשר

אני כאן כדי לסייע! תאמו פגישת תובנות עם כרמית אלון, ללא כל התחייבות מצידכם.