יועצת חינוכית התפתחותית לגיל הרך בגן הילדים

ילדים

בשביל מה צריך יועצת חינוכית התפתחותית לגיל הרך?

גננות, מטפלות  וצוותי גנים: מה ייצא לכם מזה?

הדבר הראשון שמרגישים כשיש יועצת חינוכית  – התפתחותית שמלווה את הגננת, את צוות הגן, את ההורים ואת הילדים בגן הילדים זה שכבר לא מרגישים לבד במערכה. פשוט יש כתובת לכל מה שאת צריכה. למה? כי 

יועצת חינוכית התפתחותית לגיל הרך איתך ובשבילך!

מה עוד תקבלי ובמה אוכל לעזור לך?

  • בעיצוב אקלים חינוכי מיטבי: תכנון סדר היום, הקניית הרגלים, גיבוש הסכם חברתי עם הילדים ועזרה בהצבת גבולות ברורים יפחיתו מאד את רמת האלימות בגן ויגרמו לשיפור משמעותי באווירה שתשרור בגן שלך. כל זה יאפשר לך להשתחרר מתפקיד ה"שוטר" ולהתפנות למה שאת באמת אוהבת: עשייה חינוכית ממשית. 
  • בגיבוש תכנית לימודים: הכלים המעשיים והעזרה בעיבוד התכנים הלימודיים יעזרו לך לגבש מערכים ותכנית עבודה שנתית בהתאם לדרישות הפיקוח. זה ודאי יתרום לביטחון ולתדמית המקצועית שלך בעיני ההורים וצוות הגן.
  • עזרה בארגון ותכנון הסביבה החינוכית: תיהני מניצול מירבי של שטח הגן וארגון הציוד בהתאם לצרכים של הילדים והצוות. ארגון יעיל יקל עליך ועל יתר המבוגרים בגן למלא את תפקידכם, ובה בעת יאפשר לילדים לפעול בחופשיות, לפתח עצמאות ולנצל את מרב האפשרויות שיש בגן.
  • טיפוח היחסים עם הסייעת וצוות הגן: הדרכה אישית לסייעת בד בבד עם מפגשים קבוצתיים לצוות הגן יקדמו את שיתוף הפעולה ביניכן, ישפרו את האווירה ויתרמו מאד לרווחה האישית של כל חברי הצוות בגן שלך. כל זה ביחד ישפיע גם על היחסים בין הילדים לבין עצמם וישמש אותם כמודל נכון לחיקוי. 
  • טיפוח יחסים עם ההורים: כן. אני יודעת. זה אחד התפקידים שכמעט ולא מלמדים אותו במכללות אבל גורם להרבה מאד מתח וחששות. ידעת שאני גם יועצת חינוכית – התפתחותית וגם מדריכת הורים מוסמכת? מבטיחה לך שהליווי וההדרכה שתקבלי בכל הקשור למערך היחסים שלך עם ההורים יעזרו לך לפתח איתם תקשורת בונה ומקרבת. השיפור בתקשורת יסלול את הדרך לשיתוף פעולה מפרה ומהנה ממקום של הערכה וכבוד הדדי.
  • מוכנות והכנה לכיתה א: כגננת את ודאי חווה את כובד האחריות שמטיל עליך משרד החינוך במקביל לצפיות ההורים באשר ל"הכנת הילד לכיתה א". רבות מהגננות נלחצות וזקוקות לכלים כדי להתמודד עם הצפיות הללו. תהליך ההדרכה יעזור לך לבנות תכנית הכנה הדרגתית לקראת המעבר מהגן לבית הספר.התכנית תכלול הקניית אסטרטגיות למידה ופיתוח יכולות כמו התנסות במטלות מכוונות, הבנת הוראות, תרגול מיומנויות גרפו – מוטוריות, תפיסה וזיכרון חזותיים, פיתוח כישורי שפה, מודעות פונולוגית, אוריינות, חשיבה כמותית, ועוד.
  • עזרה לילדים בעלי צרכים מיוחדים: זוכרת את הילד ההוא שלילות לא ישנת בגללו אבל לא הצלחת להגדיר מה באמת הבעיה שלו? ואת הילדה המתוקה ההיא שהיית כל כך מתוסכלת ממנה? כמי שעבדה שנים כגננת שי"ח וכגננת טיפולית תיהני מכלים שיעזרו לך לאתר ולקדם גם את אותם ילדים שגרמו לך להרגיש ש"משהו לא בסדר איתם". בין אם את גננת בחינוך הרגיל ובין אם את גננת משלבת, שיי"ח או גננת טיפולית בגן הטיפולי תוכלי לקבל תמיכה וליווי בפגישות הכוונה והדרכה להורים, בגיבוש תכנית לימודים אישית (תל"א), כתיבת דו"חות, הדרכה לחברות הצוות, טיפים להוראה מקדמת והכנה לקראת ועדות שילוב והשמה.
  • מצבי קושי ולחץ: בינינו – אירועים פתאומיים ומצבי משבר הם המצבים שאנחנו הכי זקוקים לתמיכה ועזרה. הליווי שתקבלי ייתן לך הרגשה שיש לך על מי לסמוך ועם מי להתייעץ. לך, לצוות, להורים ולילדים תהיה כתובת שתעזור לכם להתמודד עם "מציאות בלתי רצויה" כמו מחלה ממושכת, אובדן ואירועים אחרים שחוו הילדים ו/או צוות הגן.
  • הדרכת הורים: כמעט כל גננת שאני פוגשת מספרת לי "שהבעיה מתחילה בהורים" וש"קודם כל הם צריכים לטפל בעצמם". אז כן, בהחלט תוכלי להיעזר בכובע הנוסף שלי כמדריכת הורים. תוכלי ליהנות מהדרכה פרטנית להורים, הרצאות וסדנאות קבוצתיות בנושאים הקשורים לחינוך, התפתחות הילד, אמצעי הבעה, הכנה לכיתה א, סמכות הורים ועוד.
  • התפתחות והעצמה אישית: ואם כל זה לא מספיק אז לכל אלה מצטרף גם כובע המאמנת האישית שבעזרתה תוכלי לחזק את הביטחון העצמי שלך, לשפר מערכות יחסים, לקבל החלטות, להתמודד עם שינויים, מצבי לחץ, קונפליקט או משבר.

עוד שאלה קטנה?

אפשר להתייעץ איתי בטלפון 4300230 077 

מאמנת מוסמכתואפשר להשאיר פרטים כאן כדי שאחזור אליכם במהרה. 

לחצי כאן כדי להצטרף לגננות פותחות שנה עם חיוך

כאן כדי לקרוא מה כתבו עליי לקוחות ועמיתים 

וכאן כדי להכיר את סל השירותים שלי 

כל משוב, הארה, שאלה, בקשה ושיתוף יתקבלו בברכה.

אנא הקפידו לשמור על זכויות יוצרים.

אתכם ובשבילכם, כרמית אלון.

בעריכת התכנים שהועלו לאתר הושקעו הרבה מחשבה וזמן במטרה לסייע לכם בעשייה החינוכית.

אם אהבתם ואתם רוצים לומר תודה קטנה 

אשמח אם תלחצו כאן כדי לסמן "לייק" ולשתף את הדף שלי ברשת החברתית