חוג פיתוח יכולות ומיומנויות יסוד לפעוטות וילדים בגן

העשרה ועזרה לפעוטות ולילדים בגן הילדים בני 8 – 2 שנים.

האם אפשר לקבל יותר תוצאות בפחות הוצאות?

כן! זה אפשרי ומפתיע איך לא חשבו על זה קודם!

חוג לפיתוח יכולות? למי הוא מתאים?

חוג פיתוח יכולות הוא חוג העשרה שמבוסס על התנסויות מכוונות בתחומי ההתפתחות השונים.

ההתנסויות השונות מותאמות לצרכיו האישיים של כל ילד, לגילו ולשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא.

חוג פיתוח יכולות ומיומנויות יסוד בגיל הרך הוא שלב מקדים לחוג ההכנה לכיתה א.

החוג מיועד לפעוטות ולילדים צעירים הלומדים בגני הילדים, בני 8 – 2 שנים שעדיין אינם בשלים להתמודד עם מטלות ממוקדות בנושא המוכנות לכיתה א משום שהם זקוקים להקנייה ותרגול של מיומנויות יסוד ראשוניות יותר.

למי עוד? כן – החוג מתאים ביותר לילדים שתפקודם עלול להצביע על לקות למידה וזקוקים לתגבור של הוראה מקדמת או בשמה השכיח יותר הוראה מתקנת לילדים שתפקודם יכול להצביע על לקות למידה, עיכוב שפתי, איחור או עיכוב התפתחותי.

היתרון הגדול של החוג הוא ביכולתה הייחודית של המדריכה, כרמית אלון, לקדם את הילד בכל תחומי ההתפתחות בו זמנית בהתאם לצרכיו האישיים.

מה המטרות של החוג?

החוג לפיתוח יכולות נועד לפתח יכולות בתחומי ההתפתחות השונים כמו שפה, חשבון, תפיסה וזיכרון חזותיים, תפיסה וזיכרון שמיעתיים, מוטוריקה עדינה, הרגלי עבודה, אסטרטגיות חשיבה כמו הבנת שאלות והוראות, יכולת תכנון, השוואה, בקרה עצמית, הסקת מסקנות ועוד.

במקביל לפיתוח היכולות בתחום הלימודי ניתן דגש מיוחד להיבטים רגשיים וחברתיים כמו טיפוח תחושת מסוגלות והביטחון העצמי, שיפור יכולת ההתמודדות עם קושי, הפסד ותסכול, פיתוח יכולת דחיית סיפוק, הקניית יחסי קח ותן, עיבוד רגשות, כישורי שיח ועוד.

מטרת החוג היא לצמצם פערים ולהקנות לילד כלים שיסייעו לו למצות את יכולותיו ולקדם את תפקודו בכל תחומי ההתפתחות. כל אלה נועדו לאפשר לילד להצליח במטלות תואמות לגילו ולהתמודד עם למידה אקדמית שתידרש ממנו על סף המעבר לכיתה א. 

מה השלבים? איך זה עובד בתכלס?

התהליך מתחיל בפגישת הכרות, ראיון אישי ותיאום ציפיות בין ההורים לביני. לאחר גיבוש ברית טיפולית עם ההורים אני נפגשת עם הילד ועורכת לו אבחון דינמי שנמשך 5 – 4 מפגשים. על סמך הממצאים אני מבחינה בין תחומי החוזק לתחומי הקושי של הילד ומגבשת עבורו תכנית התערבות אישית בדיוק כפי שנהגתי לעשות כגננת טיפולית בשנים בהן ניהלתי את הגן הטיפולי. תכנית זו מקיפה את כל תחומי ההתפתחות וממנה אני גוזרת יעדים אופרטיביים לפגישות הבאות. חוג פיתוח יכולות ומיומנויות יסוד לפעוטות וילדים בגן

למעשה תהליך ההקניה וקידומו של הילד מתחיל כבר בשלב ההכרות ויצירת הקשר הראשוני איתו:

במקביל לעידוד, לתיווך ולהרגשת הביטחון שחווה הילד הוא נחשף בהדרגה למטלות מאתגרות במטרה לצמצם את הפער בין רמת תפקודו בפועל לבין רמת התפקוד המצופה מגילו. הכלים שהוא רוכש במהלך ההתנסויות מרחיבים את חוויות ההצלחה ומגבירים את המוטיבציה שלו לגייס כוחות על מנת להתמודד עם משימות שנתפסות בעיניו כ"קשות".

כעבור חודשים אחדים הילד מתחיל לבסס תחושת מסוגלות שמשקפת את האמון שלו בעצמו. הוא מאמין ביכולתו להתמודד עם מצבי קושי ומרשה לעצמו ליהנות מלמידה תוך ניסוי וטעייה. בשלב זה הילד מבטא את מלוא הפוטנציאל שלו והוא פנוי ללמידה מורחבת ומהנה.

בקיצור, כן: בתוך זמן קצר גם הילד שלך יכול לשפר את הדימוי והביטחון העצמי שלו

לצמצם את הפער ולבטא את כל הפוטנציאל שלו.

הורים יקרים: 

אם אתם רוצים להעשיר ולפתח את יכולותיו של הילד

אם נמאס לכם להתרוצץ בין כמה וכמה מטפלים,  

אם אתם מתוסכלים מההמתנה הממושכת ומרגישים שממש ממש חבל על כל יום שעובר

אתם צודקים: איתור מוקדם יחד עם עזרה מקצועית יכולים לשנות את עתידו של ילדכם.

אל תחכו שהמצב יתדרדר. תנו לו הזדמנות להצליח.

מנחה את החוג כרמית אלון והוא מתקיים כאן, במרכז כפר סבא

לחצו כאן כדי להשאיר פרטים ואחזור אליכם בהקדם

עוד שאלה קטנה? בואו נדבר על זה בטלפון 4300230 077