הדרכת הורים? מה ייצא לי מזה?

מה מקבלים בהדרכה והנחיית הורים?

מה ייצא לכם מהפגישות עם מדריכת ההורים שלכם?משפחה

אחת המטרות המרכזיות שלי היא לצמצם סבל וכאב על ידי מתן ידע וכלים מעשיים שעוזרים להורים להתנהל עם ילדיהם בחיי היום יום. השיפור בהתנהלות השוטפת תורם לשיפור מערכתי שמתבטא באווירה המשפחתית, בדפוסי התקשורת ובמערך היחסים בין ההורים לילדים. כל אלה יחד תורמים לתחושת המסוגלות של ההורים וגורמים להם להרגיש מחוזקים לאחר מספר בודד של מפגשים. 

כיצד זה קורה? 

פגישות ההדרכה מעצימות, מעשיות ומאתגרות. הן ממוקדות במטרות של ההורים ומותאמות להעדפות ולצרכים הייחודיים של כל משפחה. 

כאדם וכמטפלת טובת הנועץ עומדת בראש סדר העדיפויות שלי. אני מעודדת ומתמקדת ב"יש". אני מגייסת את הכישורים האישיים של ההורים, את ההישגים שלהם בתחומי חיים אחרים ואת ההצלחות הקודמות שחוו כדי להתמודד עם ה"קושי", ובמקביל אני מכבדת ונותנת לגיטימציה להעדפות, ליכולות, לרגשות ולצרכים האישיים של כל אחד מהם. כל אלה יחד מעצימים את ההורים, מחזקים את האמון שלהם בעצמם ומשפרים את הדימוי והביטחון העצמי שלהם.

ומה קרה להורים שקבלו הדרכת הורים?

הנה לקט תשובות שכתבו לי הורים בסיום ההדרכה:

 • "בעיקר למדתי לתת להם הרגלים, לתכנן סדר יום, לפתח עצמאות ואחריות אישית ולהציב גבולות לילדים שלי".
 • "התהליך שעברנו הפחית מאד את ההתנהגות שבגללה באנו להדרכה. למדנו איך להגיב וגם אם היא חוזרת זה כבר לא מה שהיה בעבר. למדנו איך להתמודד עם הקושי ולא להילחץ".
 • "הילד שלנו עכשיו פורח גם בבית וגם בכיתה. כנראה שבגלל שאנחנו קיבלנו יותר ביטחון אז גם הוא קיבל ביטחון וגם זה שלמדנו לא לדרוש ממנו את מה שהוא לא יכול. כיף לראות אותו ככה". 
 • "למדנו לנהל או כמו שאמרת לנו – להיות צוות ניהול. התחלנו לקבל החלטות ביחד אבל גם לתת לילדים לבחור כדי שישתפו איתנו פעולה כמו צוות".
 • "אני חושב שבעיקר למדתי לעשות סדר עדיפויות ולהיות מודע למה שחשוב לי להקנות לילדים. המודעות הזו גרמה לי להתעסק בעיקר, במה שבאמת חשוב ועקרוני לי בלי לבזבז את כל האנרגיות והזמן שלי על דברים טיפשיים".
 • "לפני שבאתי אליך היו לי כל הזמן רגשי אשמה וגם הייתי מאד ביקורתית כלפי עצמי. איתך למדתי לוותר ולסלוח גם לעצמי. התחלתי להבין שאני לא יכולה להיות מושלמת ושמותר לי לעשות שגיאות לפעמים. זה החלק שהכי קשה לי בינתיים ואני צריכה לעבוד עליו עוד".
 • "למדתי איך לעודד את הילדים שלי באמת וגם להפסיק כל הזמן לחפש מה לא בסדר במה שהם עושים. בגלל שגם עליהם הייתי כל הזמן מותחת ביקורת זה פגע בביטחון העצמי שלהם".
 • "בהדרכה למדתי שאני מערבבת בין הרגשות והצרכים שלי לבין הצרכים והרגשות של הבת שלי. היום אני מאד נזהרת לא להשליך עליה את מה שאני מרגישה אלא דבר ראשון לשאול אותה. זה גרם ליחסים הרבה יותר טובים ביני לבינה ונותן לה להרגיש שאני מכבדת אותה".
 • "קבלנו דוגמא איך להקשיב באמת ובסבלנות וזה מאד עזר לנו לעזור לילד". 
 • "למדנו לפרק פרויקטים גדולים למשימות קטנות ואז זה לא מבהיל אותנו או את הילדים. כשהתחלנו להגיד הוראה קצרה ופשוטה דברים התחילו פתאום להסתדר". 
 • "למדתי להבין מה זה "רווח משני" והיום אני כבר נעשיתי מומחית לזה. אני בדיוק יודעת מתי הבן שלי מנסה להשיג ממני עוד קצת תשומת.. הוא יודע איך להפעיל אותי אבל אני כבר לא ישר מתקפלת כמו בעבר כי זה גרם לו רק להמשיך בהתנהגות הזאת עוד יותר". 
 • (הורים לילד בעל צרכים מיוחדים) "סוף – סוף מצאתי מישהי שמבינה בתחום. כל הזמן חיפשתי מישהו מקצועי שיבין על מה אני מדברת, שמכירה את המערכת וגם יודעת איך לעזור לילד. כולם אמרו לי להירגע ושזה יעבור לו וזה הטריף אותי עוד יותר. את לא מבינה כמה אני מצטערת שלא הכרתי אותך קודם".

הורים יקרים: אין סיבה שתישארו לבד או תרגישו מועקה בגלל הקשיים.

בתוך זמן קצר יחסית אפשר לעזור לכם לשנות את המצב!

יד ביד אלווה אתכם כדי שתוכלו להעניק לילדכם את התנאים לילדות מאושרת ובריאה יותר.

לחצו כאן כדי ליצור איתי קשר בדוא"ל

ואתם מוזמנים להתייעץ איתי גם בטלפון 4300230 077

לחצו כאן כדי לקבל תשובות לכל מה שרציתם לדעת על השירות שלי ולא העזתם לשאול 

כאן כדי לדעת במה עוד אוכל לעזור לכם 

וכאן כדי לקרוא מה כתבו לקוחות ועמיתים שנעזרו בי