אימון אישי באמת עובד!

אימון אישי עובד! ודאי שעובד!

אז מה באמת גורם לזה להצליח? איך זה עובד? 

לך לצידיתהליך אימון אישי שמכונה בלועזית "קאוצ'ינג" – Coaching ממוקד במה שיש "כאן ועכשיו", בצרכים, בהעדפות ובשאיפות האישיות של כל מתאמן. זה הוא תהליך מעשי וקצר שתכליתו להעצים את המתאמן וליצור הטבה ממשית בחייו תוך צמצום הפער בין הרצוי למצוי. ההכרה ב"חצי הכוס המלאה" ובשפע האפשרי בד בבד עם הברית הטיפולית הנרקמת בין המאמן למתאמן משרים ביטחון ומספקים מרחב מוגן התורם להעצמה אישית ולתוצאות מפתיעות.

ניתן להשוות את המסע במעגלי החיים למכונית הנוסעת ממקום למקום. בבגרותנו אנחנו מקבלים "רישיון" לאחוז בהגה ולתפוס את מקום הנהג.

כנהגים אנחנו מביטים למרחב, מחפשים את מיקומנו במפה ובוחרים את יעד הנסיעה. אנחנו אחראים לבחון את מצב התנועה וגם לוודא שהמכונית כשירה לעמוד בנסיעה. במרבית המקרים אנחנו נוסעים קדימה ומדי פעם גם אחורה. פה ושם אנחנו בהאטה או המתנה, ולפעמים עלינו לחפש מקום חניה לצורך עצירה. מה עוד? נכון: מעת לעת עלינו גם לתדלק, להוסיף שמן, למלא אוויר.

במהלך האימון חוזרת ועולה שוב ושוב שאלה מרכזית אשר כמוה כמצפן המורה את כיוון הנסיעה שלנו:

"כיצד אני רוצה לחיות את חיי?".

שאלה זו נועדה להרחיב את המודעות של המתאמן לאופן בו הוא שואף לנהל את עצמו ולנווט את חייו. היא מאתגרת אותו לחפש כל העת את השביל שיסייע לו להמשיך במסלול אל עבר היעדחזונו האישי. 

כשהנהג יודע לאן פניו מועדות הוא מחפש אמצעי הגעה ליעד שנבחר. הוא מסמן לעצמו מסלול מועדף, אוסף מידע, מגייס משאבים ובסופו של דבר יוצא לכיוון היעד. כמו הנהיגה גם הצעידה המאתגרת אל עבר החזון מחייבת את המתאמן להרחיב את המודעות העצמית שלו, להתגבר על חסמים ולגייס את מרב המשאבים העומדים לרשותו:

עליו להכיר את צרכיו האישיים, את יכולותיו וגם את מגבלותיו. עליו לרתום את ניסיונו הקודם ולנכס לעצמו את הערכים, הנטיות, הכישורים וההצלחות שצבר. זאת ועוד: עליו להאמין ולסמוך על עצמו, לגייס מוטיבציה ובסופו של דבר גם "לעשות מעשה". למתוח שריר על מנת ליהנות מדרכים חדשות, מחוויות ואתגרים פחות מוכרים לו. וכן: כמו כל נהג גם הוא ראוי לקבל קרדיט. עליו לתת לעצמו אשראי לשגיאות, לטעויות, לקשיים וכישלונות בגין היותו אדם בשר ודם כמוני וכמוך, שלם אך בלתי מושלם.

הקשר האישי, דפוסי התקשורת, הדיונים, השיחות, השאלות והכלים המקצועיים בהם נעזר המאמן האישי כמוהם כ"תחנת הדלק" של המתאמן. הם מאפשרים לו לקחת אוויר ולמלא מצברים, מאתגרים אותו לגייס את מכלול המשאבים האישיים שלו, לתרגל ולחזק את שריריו החלשים ולהתקדם אל הכיוון הרצוי לו. כל אלה מפזרים את הערפל ומאירים ל"נהג" את הדרך. הבהירות מסייעת לו לבחור את המסלול הנכון לו כאן ועכשיו ממש כשם שנהיגה במזג אוויר בהיר עם ראות טובה קלה יותר מנסיעה בערפל.

הבהירות שנוצרת בעזרת המאמן האישי מאפשרים למתאמן "לחזור למסלול" שבחר, מפחיתים את המצוקה שחווה בגין הפער בין המצוי לרצוי ומשפרים מאד את הדימוי והביטחון העצמי שלו. תחושת ההקלה ממריצה אותו לפתח את כישוריו האישיים ומעניקה לו הוויה של מימוש עצמי. כל אלה תורמים תרומה נכבדה לרווחה האישית ולשביעות הרצון שלו מחייו. 

מאמנת אישית מוסמכת, חברה בלשכת המאמנים בישראל

לסיכום: תהליך אימון אישי מחזק את תחושת המסוגלות של המתאמן, מעודד ומניע אותו להפיק תוצאות מוחשיות. הוא מזמין "אנשים טובים באמצע הדרך" להשקיף אל המסלול שעשו ואל זה שמולם. לאסוף "ציוד אישי" של תכונות, ערכים, כישורים והישגים שצברו ולרגע קט להקשיב, להתבונן ולפגוש את עצמם. לברר מה חשוב להם ולאן פניהם מועדות, מה נחוץ להם, מה מסייע, מה מעכב ומה מוטב לשנות. למלא מצברים ולנוע הלאה אל השביל אותו בחרו כמחוז חפצם. 

האם יש אדם שאינו זקוק לכך מעת לעת?

אז אם גם אתם רוצים לשפר את מצבכם 

בתחום האישי והבין – אישי, המקצועי או המשפחתי

ואם החלטתם לעבור מדיבורים למעשים

הקישו 4300230 077 לתיאום פגישת תובנות בלא כל התחייבות מצדכם.