ניסיון קודם של כרמית אלון

שאלה: "יש לך ניסיון קודם?" תשובה: "אממ.., 35 שנים זה מספיק?"

ניסיון קודם של כרמית אלון

זכות גדולה נפלה בחלקי לפגוש אנשים מופלאים שנטעו בי כוחות וחזקו את רוחי דווקא ברגעי משבר וקושי. כל אחד ואחד מהם היה איתי ב"גובה העיניים" והשכיל ליצור איתי קשר אישי וייחודי. עם זאת, למרות השונות ביניהם, כולם כאחד הצליחו לחזק את תחושת הערך והביטחון העצמי שלי. הם סמכו עלי והאמינו ביכולת שלי להתגבר על קשיים. הם עודדו אותי לאסוף כוחות, לצמוח ולהתפתח למרות הקשיים, ובו בזמן הם השאירו לי את החופש לבחור במה שהתאים לי. כולם כאחד עיצבו את מי שאני ואת יחסי לעצמי, לסביבה ולסובבים אותי. 

הזכות הזו החלה בשחר ילדותי וחזרה על עצמה שוב ושוב במהלך השנים. בכל פעם מחדש מצאתי את עצמי נפעמת מהופעתם הבלתי צפויה ומהשפעתם המיטיבה על חיי.

עם הזמן מצאתי את עצמי ממשיכה את דרכם של אותם אנשים. במרוצת השנים הבנתי שגם אני בוחרת להיות שם בשביל האחר במיוחד כשהוא סובל ובאמת צריך עזרה ותמיכה. 

ברוח זו מילאתי את תפקידיי השונים באהבה פשוטה, בענווה, בנאמנות וביראת קודש.

במשך 31 שנים קידמתי את תפקודם של ילדים בגיל הרך במסגרת תפקידי במשרד החינוך: 15 שנים ניהלתי צוות רב מקצועי בגן לילדים בעלי צרכים מיוחדים (גננת טיפולית בגן טיפולי לילדים "לקויי למידה רב בעייתיים"), 5 שנים מילאתי תפקיד של גננת משלבת (שי"ח), ובעבר היותר רחוק, ניהלתי גן חובה (גננת – אם) בחינוך הרגיל במשך למעלה מ – 10 שנים.

במקביל לעבודה המעשית השלמתי לימודי הסמכה בהדרכת הורים ובאימון אישי (מכון אדלר), בייעוץ חינוכי, בחינוך מיוחד ובחינוך לגיל הרך (מכללת בית ברל ומכללת אורנים), בהנחיית גשטלט (אוניברסיטת תל אביב) ובתיאוריות משפחתיות (ת.ל.מ).

התפקידים השונים שמילאתי אפשרו לי להיות שותפה לאיתור וקידום משמעותי בתפקודם של מאות ילדים בגיל הרך. קידום זה התבטא בממצאי אבחונים רשמיים, בתפקודם היומיומי של הילדים שעה שנדרשו ליישם מיומנויות יסוד וביכולתם להשתלב מחדש במסגרות החינוך הרגיל. במקביל לתרומתי לילדים זכיתי לתמוך ולעזור להורים רבים אשר בקשו הכוונה וייעוץ, ובין לבין גם לסייע לעמיתים ושותפים לדרך 

עם פרישתי ממשרד החינוך בשנת 2009 רציתי לסגור מעגל ולעזור גם לקהל המבוגרים שקשה היה לתת מענה יעיל לצרכים שלהם במסגרת השירות הציבורי. במקביל, נראה לי לגמרי טבעי לתרום ולהמשיך בעשייה שאני כל כך אוהבת: לקדם ילדים, מבוגרים, הורים ומחנכים המעוניינים בכך. הודות למתאמנים, לגננות, לסייעות ולהורים שאני פוגשת, אני מגלה, שבפועל, "תנאי הגדילה" שכל כך מזוהים עם ה"חינוך המיוחד" נחוצים למעשה לכל אחד מאיתנו – בלא הבדלי גיל, דת או מין.

בסיכומו של דבר אני מוצאת שכולנו חלק מ"רקמה אנושית אחת", ובה בעת, כל אחד מאיתנו הוא אכן עולם ומלואו, "יחיד ומיוחד". 

לחצו כאן כדי לקבל תשובות לכל מה שרציתם לדעת על השירות שלי 

וכאן כדי לקרוא מה כתבו עליי הלקוחות שלי. הם עושים זאת הרבה יותר טוב ממני.

אשמח לעזור גם לכם

בטלפון 4300230 077 או בדוא"ל aloncarmit@gmail.com 

מאמנת מוסמכתגלישה מהנה, כרמית.

(השירות ניתן כאן, בכפר סבא)

קרא עוד: 

לחצו כאן לשאלות ותשובות על עזרה לילדים בגיל הרך

כאן לשאלות ותשובות בנושא הדרכת הורים וייעוץ חינוכי

וכאן לשאלות בנושא אימון אישי ואני מאמין