חזון אישי, ערכים ומטרות בעבודה הטיפולית

 כמה מילים על חזון אישי וערכים שמנחים אותי בהתערבות הטיפולית

מבט עיניים

רבים שואלים אותי "מה הסוד שלך?" איך זה שבתכלס אני באמת מצליחה לעזור? מה גורם לשיפור הדרמתי שחל בתפקודם של מאות ילדים, לשינוי המשמעותי בהרגשה של המתאמנים, להטבה הגדולה באווירה המשפחתית ובהתמודדות של ההורים או בהקלה העצומה שמרגישים מחנכים, גננות וצוותי גנים?

נראה לי שהשילוב בין אהבת המקצוע, האמונה באדם, הרצון לעזור, הידע והניסיון המצטבר הם שמאפשרים לי לקדם ילדים ומבוגרים למקום טוב, מהנה ומשמעותי יותר.

ערכים ו"אני מאמין":

  • אני מאמינה שלכל אדם מגיע לקבל הזדמנות והכרה ביכולות שלו.
  • אני מאמינה שכל אחד יכול להצליח לממש את כישוריו בעזרת עידוד, תמיכה ותנאים מתאימים. 

מעבר לאהבה הגדולה שיש לי למקצוע, מעבר לביטחון ולאמונה הגדולה שלי בדרך, אני מאמינה ש"את השנוא עליך אל תעשה לחברך". לכן טובת ה"לקוח" בעיניי קודמת לכל ומהווה תנאי בסיסי של ה"ברית הטיפולית". ההצלחה שלו היא גם ההצלחה שלי. לכן אני מרגישה מחוייבת להשקיע את כל כולי על מנת לקדם אותו למקום טוב יותר. 

לשמחתי הרבה גם הלקוחות שלי "נדבקים" איכשהו ברוח ובגישה הזו. מאד יתכן שהם מתגייסים להשקיע את כל כולם כדי להצדיק את האמון והקרדיט שאני נותנת להם, שהרי, לקשר האישי יש כח מרפא ומחזק. כך או כך פריצת הדרך מגיעה כשגם הם מתחילים לתת לעצמם קרדיט ולהאמין בעצמם.

ועוד משהו: אחריות מקצועית במרחב הטיפולי כוללת הכרה של המטפל בכישורים וביכולות שלו אך לא פחות מכך היא מחייבת אותו להכיר במגבלות היכולת שלו. אני מאמינה שבלעדי האפשרות לגרום לשיפור במצבו של הלקוח אין הצדקה להמשיך להונות אותו, לבזבז את זמנו או לגבות ממנו תשלום כלשהו. לכן, באותם מקרים בהם ברור לי שאין לי אפשרות לעזור ולקדם את הלקוח אני מרגישה חובה מוסרית ומקצועית לומר לו זאת בצורה גלויה וישירה. יתרה מכך: מתפקידי גם לתמוך ולסייע לו במציאת מקורות עזרה יעילים יותר עבורו.

מה האתגר והחזון האישי שלי? 

  • להפחית סבל וכאב מיותר של ילדים ומבוגרים, הורים ומחנכים.
  • להפוך קושי לאתגר ותסכול להצלחה. 
  • לשקם את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי של ילדים ומבוגרים, הורים ומחנכים על מנת שיוכלו להאמין ביכולתם להתפתח ולהתגבר על מצבי קושי.
  • לתת כלים מעשיים שיקלו על ההתמודדות בבית, בעבודה, בגן ובבית הספר.
  • למזער את המחיר האישי שמשלמים ילדים הנמצאים ב"קבוצת הסיכון" לפתח ליקויי למידה.

זהו: בסך הכל אני רוצה לעזור לאנשים כמוני וכמוך, להיות איתם ב"גובה העיניים", לעודד, לחזק את רוחם ואת תחושת המסוגלות שלהם. אני רוצה לטעת בהם את האמונה שהם יכולים להתמודד עם קשיים ומצבי חיים שונים על מנת שיוכלו להמשיך את מסע הצמיחה וההתפתחות שלהם. זו הדרך שלי לבטא את ההערכה, ההוקרה והתודה שאני חבה לכל אלה שידעו להיות שם בשבילי כשהייתי זקוקה לתמיכה.

מה מדליק אותי?

כשאני רואה מתאמן שמזדקף ומתחיל להאמין בעצמו או שומעת הורה שמספר לי עם לחלוחית בעיניו כיצד "הציל" את משפחתו אני מלאת סיפוק ושמחה. גננת עם אור בעיניים שכל כך נהנית מהשיפור באווירה ומשיתוף הפעולה של הילדים בגן או ילד שעולה על דרך המלך ומכריז בעיניים נוצצות "אני יכול" גורמים לי להבין שהמאמץ כדאי. זה הוא למעשה ה"דלק" שמעודד אותי לעשות כל שביכולתי כדי להקל ולעזור גם ללקוח הבא.

מאמנת מוסמכתקורא יקר:

לחץ כאן כדי לדעת במה אוכל לעזור לך

וכאן כדי לקרוא מה כתבו עליי עמיתים ולקוחות.

לחץ כאן כדי להשאיר פרטים ואחזור אלייך במהרה

הקש 4300230 077 לתיאום פגישת הכרות בלא כל התחיבות מצידך.