אודות כרמית אלון

כרמית אלון מדברת בגובה העיניים:

שלום לכולם ותודה שבחרתם לבקר באתר שלי.  

שמי כרמית אלון ואני עוזרת לילדים ולמבוגרים להתפתח ולהיות במיטבם. לצד ניסיון מעשי של למעלה משלושים שנות עבודה בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד כגננת טיפולית וגננת שי"ח, אני יועצת חינוכית מוסמכת, מדריכת הורים ומאמנת אישית.

הגישה והכלים שאני משתמשת בהם לקוחים מתחום הטיפול, החינוך, האימון האישי (קואצ'ינג) והפסיכולוגיה, ביניהם גשטלט, הדרכה והנחיית הורים על פי אדלר, הייעוץ החינוכיהחינוך הרגיל והחינוך מיוחד.

הניסיון שלי מלמד שהפחדים שלנו גדולים יותר מהמציאות האמיתית. בהרבה מאד מקרים אחרי התנסות במשהו שחששנו מפניו אנחנו מרגישים ש"השד אינו נורא כל כך" ושהדברים הרבה יותר פשוטים מכפי שדמיינו אותם. אחרי שהתגברנו על הפחד הראשוני יש לנו הרגשה שאנחנו שולטים במצב. בדרך כלל אנחנו ממשיכים לתרגל את המיומנות או ההתנהגות החדשה, ואז, כמעט בלי שנשים לב, הביצוע שלנו משתפר ובהדרגה מתפתחת בתוכנו הוויה של "אני יכול", "אני מסוגל להתמודד עם זה". הרגשת המסוגלות הזו מגבירה את סיכויי ההצלחה שלנו וכשאנחנו מצליחים להתגבר על משהו שהתקשינו בו אנחנו גאים ומרוצים מעצמנו. 

הרצון להתקדם יחד עם הדינמיקה של החיים מעבירים אותנו לשלב הבא במסע ההתפתחות שלנו. אלא שעל סף המעבר לשלב הבא יתכן ששוב נחשוש, נהסס, נפחד ואולי גם נעצור כי ה"שד" שוב נראה לנו גדול ומאיים. וכאן אני נכנסת לתמונה.

העזרה שאני מגישה למתאמן ולמחנך, להורה ולילד הקטן נועדה להעצים ולסייע לכל אחד מהם להתמודד עם ה"שד" האישי שלו. אצל ילדים ה"שד" הזה יכול להיות קושי להתמודד עם משימות תואמות לגילם, ולמתאמנים הוא יכול להפריע כשלמשל עליהם לקבל החלטה חשובה. אצל הורים הוא יכול להופיע כשצריך להציב גבולות ואצל גננות הקושי יכול להתבטא דווקא במערך היחסים שלהם עם ההורים או עם גורמים שונים במערכת.

"אני מאמין" של כרמית אלון

"אנחנו נולדים בקשר, נפצעים בקשר ונרפאים בקשר" (ה. הנדריקס)

"אנשים צמאים לקשר, אנשים זקוקים לגשר…". מדוע? כולנו זקוקים לקשר כי "על הגשר הנטוי יש תקווה ויש סיכוי.." (רחל שפירא). על "הגשר הנטוי" כולנו זקוקים להושיט יד זה לזה, תומכים ונתמכים כל העת. על הגשר הנטוי, אין לנו דבר מלבד אלה את אלה. 

כמטפלת אני מאמינה שהקשר האישי במרחב טיפולי מוגן דיו וכלים מקצועיים אחרים מעודדים אותנו "למתוח שריר". מתיחת השריר הזו היא המשמעות המעשית למושג הרווח "העצמה אישית" שמסייעת לכולנו להיות במיטבנו, להתפתח ולהיות מרוצים מעצמנו. 

האתגר שלי הוא לצמצם את הסבל ולגרום לכמה שיותר אנשים להאמין בעצמם כדי שיוכלו להפוך את הקושי להצלחה. המפגש איתי מותאם לצרכים האישיים של כל לקוח והוא מעצים, מאתגר, ענייני וממוקד במטרות שלו.

אני מלאת סיפוק מעבודתי ועושה אותה באהבה, בנאמנות ובמסירות. השינוי הדרמתי שמתחולל אצל ילדים ומבוגרים שעה שניתנת להם ההזדמנות להיות במיטבם בעזרת עידוד ודחיפה קלה קדימה עדיין מעורר בי השתאות ושמחה גדולה! 

שורה תחתונה: כולנו אומרים שאנחנו מוכנים "לעשות הכל כדי להתגבר על.." וש"נסכים לשלם כל מחיר שיידרש מאיתנו אם רק..". 

מאמנת מוסמכתאל תוותרו: הצעד הראשון חייב לבוא מכם. 

הקישו 4300230 077 כדי לקבל ייעוץ אישי

השאירו כאן פרטים כדי שאוכל לעזור לכם. אודות כרמית אלון

אשמח לעמוד לרשותכם ולקחת חלק בתהליך הצמיחה שלכם.

גלישה מהנה, כרמית אלון 

לחץ כאן לראיון עם כרמית אלון על עזרה לילדים בגן 

לחץ כאן לראיון עם כרמית על הדרכת הורים וייעוץ חינוכי לגיל הרך 

לחץ כאן לראיון עם כרמית בנושא אימון אישי ואני מאמין